Polish English German

Antykorozja statków Szczecin

ANTYKOROZJA STATKÓW prace antykorozyjne i konserwacja

Prace antykorozyjne na statkach w głównej mierze polegają na oczyszczaniu piaskowym powierzchni metalowej, na której wystąpiła dana korozja. Następnie nakłada się odpowiednie środki chemiczne, które zabezpieczą daną powierzchnię przed kolejną korozją.

Statki oraz wszelkie konstrukcje pływające w stoczniach najczęściej narażone są na korozje, bo mają bezpośredni kontakt z wodą.

Doświaczenie i technologie prac antykorozyjnych J.W. SERWIS

J.W. SYSTEM Szczecin posiada duże doświadczenie w usługach antykorozji konstrukcji stalowych i konstrukcji betonowych i pracach wysokościowych metodami alpinistycznymi. Wiemy, że sam proces antykorozji stali nie jest wcale taki łatwy do wykonania. Aby powłoka antykorozyjna była solidnie wykonana trzeba najpierw odpowiednio ją przygotować. Dlatego prace te dzielą się na poszczególne etapy:

  • mycie powierzchni – woda pod ciśnieniem 100-1000 bar
  • piaskowanie – obróbka strumienno ścierna (ścierniwo na bazie piasku lub szlaki pomiedziowej), również piaskowanie bezpyłowe
  • hydroblasting (waterjetting) – czyszczenie powierzchni wodą o bardzo wysokim ciśnieniu (do 3000 bar)

Kolejnym krokiem w walce z korozją konstrukcji stalowych i betonowych jest dobranie samej powłoki antykorozyjnej. Stosujemy nowoczesne farby (Baril, Sigma, Jotun, Hempel, Technor, Oceantrans) skutecznie walczą z korozją Wybór ten polega na uwzględnieniu miejsca, w którym będzie się znajdować nasza konstrukcja oraz na jakie czynniki zewnętrzne będzie narażona. Dlatego J.W. SYSTEM Szczecin stosuje następujące powłoki ochronne:

  • malowanie – malowanie natryskowe bezpowietrzne (hydrodynamiczne) oraz malowanie natryskowe powietrzne
  • zabezpieczenie ognioochronne – pęczniejące farby typu Flame Control

Za priorytet uznajemy jakość i optymalne dopasowanie świadczonych usług
do potrzeb klienta

Antykorozja w Szczecinie, antykorozja konstrukcji stalowych, antykorozja konstrukcji betonowych Szczecin

Dane firmy

J.W. SYSTEM
Konstrukcje i Antykorozja
ul. Heyki 1
70-631 Szczecin
NIP 955-162-52-55
REGON 812020971

Więcej